Wesele w stylu ludowym- nowoczesny powrót do korzeni

wesele w stylu ludowym

Wesele samo w sobie jest tradycją. Od pokoleń ludzie chcąc  ogłosić światu swoją miłość zapraszali rodzinę i przyjaciół by wspólnie uczcić złożenie wzajemnej przysięgi. W dzisiejszych czasach w wielu aspektach życia stawiamy na nowoczesność. Chcemy mieć szybki samochód, najnowszy model telefonu czy komputera czy gadżety, które ułatwią nam życie codzienne. Jednak w kwestii ślubu coraz częściej wracamy do tradycji. 

Styl ludowy- co go wyróżnia?

Na wesele w stylu ludowym decydują się zarówno mieszkańcy wsi jak i dużych miast. Naturalne materiały, sala ozdobiona polnymi kwiatami i dekoracje nawiązujące do tradycji danego regionu to bardzo wdzięczne tło, będące ważną ozdobą tego wyjątkowego dnia. Styl ludowy to jednak nie tylko moda. To ponadczasowa aranżacja, która sprawi, że nawet za wiele lat nasze zdjęcia ślubne nie przestaną zachwycać. Naturalne ozdoby nigdy nie wychodzą z mody. 

Jak zorganizować wesele w stylu ludowym?

Na dobrze zorganizowane wesele w stylu ludowym składa się kilka elementów. Przede wszystkim miejsce. Organizując wesele w stylu ludowym powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na sale weselne w starych karczmach lub pensjonatach położonych blisko natury. Nie sprawdzi się tu raczej sala w nowoczesnym hotelu. Idealne będą również coraz popularniejsze zaadaptowane na sale weselne stodoły. Tego typu miejsca aż proszą się o ludowe dekoracje. Odpowiednie miejsce to połowa sukcesu. Następnie wystarczy zadbać o dodatki. Lniane obrusy, delikatne, proste świece, stroiki z polnych kwiatów- to wszystko sprawi, że sala nabierze odpowiedniego klimatu. Jednak to nie sala jest najważniejsza w dniu ślubu. Najważniejsza jest Panna Młoda. Ludowy styl wesela to przede wszystkim pasująca do niego piękna suknia. Prosta, bez nadmiaru zdobień za to udekorowana tradycyjnymi koronkami lub haftami. We włosach panny młodej mogą znaleźć się polne kwiaty lub kolorowe wstążki. Wybór jest bardzo szeroki. Bez wątpienia wszystkie te dodatki są wyjątkowo kobiece. W delikatny sposób podkreślą urodę każdej Panny Młodej. 

Drobiazgi tworzące atmosferę 

Styl ludowy odnaleźć można w dekoracji sali, miejscu czy strojach Młodej Pary. Jednak składa się na niego dużo więcej elementów. Ważna jest przede wszystkim konsekwencja. Planując dekoracje ślubu i wesela powinniśmy podążać jednym tropem. Jeśli mamy taką możliwość możemy na ślub zaprosić członków lokalnego zespołu ludowego. Ich śpiew na pewno udekoruje tę wyjątkową ceremonię. Nie możemy również zapomnieć o dekoracji kościoła. Proste białe szarfy, przewiązane wstążkami, będą uzupełnieniem pozostałych aranżacji. Tu również nie powinniśmy przesadzić z ozdobami i zastosowanie ma zasada mniej znaczy więcej. 

Piękne zdjęcia i wspomnienia na lata

Tak urządzony ślub i wesele na pewno na długo zapadną w pamięci naszych gości. Dobrze przemyślany styl ludowy to nie tylko piękna dekoracja tego wyjątkowego dnia, ale również bardzo kobiece tło zdjęć, które zostaną z nami na wiele lat. Tu tradycja przeplata się z nowoczesnością. Powrót do korzeni sprawia, że szanujemy dziedzictwo, które pozostawili nam nasi przodkowie i przekazujemy je następnym pokoleniom.