Wesele w plenerze – idealne rozwiązanie na wesele w pandemii

Pandemia koronawirusa storpedowała plany wielu młodych ludzi o wymarzonym ślubie. Zamiast wystawnej i udanej zabawy często konieczna była prowizorka i ucinanie listy gości. Na szczęście wiele wskazuje na to, że najgorsze jest już za nami, a narzeczeni mogą nieco swobodniej snuć plany związane z tym wyjątkowym dniem. Ten trudny okres sprawił, że ogromną popularnością cieszą się obecnie wesela w plenerze. To idealna opcja na czas pandemii!

Plenerowe wesele a ograniczenia

Aktualnie, wesela można organizować do 150 osób. Nie ma znaczenia, czy uroczystość odbędzie się w sali weselnej, czy też na świeżym powietrzu. Niemniej jednak, nie jest wykluczone, że w najbliższych miesiącach limity znowu ulegną zmianie, a wesele w plenerze pomoże nam zorganizować uroczystość na większą liczbę gości. Poza tym jest to po prostu bezpieczniejsze, ponieważ jak udowodniono w licznych badaniach, wirus znacznie gorzej rozprzestrzenia się na zewnątrz budynków.

Troska o komfort osób starszych

Wiele osób starszych rezygnuje z udziału w weselu bliskich sobie osób, a wszystko przez obawy związane z pandemią. Jeśli zależy nam na obecności tych osób, wesele w plenerze być może sprawi, że spora część osób niezdecydowanych poczuje się pewniej i zaszczyci nas swoją obecnością w tym szczególnym dniu. Duża przestrzeń na zewnątrz pozwala podzielić uroczystość na kilka namiotów, dzięki czemu, osoby starsze mogą zachować bezpieczniejszy dystans i w pełni cieszyć się obecnością na weselu swoich bliskich.

Wesele w plenerze to coraz popularniejsze rozwiązanie

Plenerowe wesela cieszyły się rosnącym zainteresowaniem jeszcze przed pandemią koronawirusa. Ostatnie wydarzenia sprawiły, że taki rodzaj uroczystości cieszy się jeszcze większą popularnością. Efektem jest to, że znacznie więcej lokali oferuje nam możliwość organizacji wesela na świeżym powietrzu. Pojawiło się sporo miejsc specjalizujących się w weselach plenerowych. Większa podaż oznacza, że Państwo Młodzi mogą zorganizować takie wesele w niższej cenie.