Ślub w plenerze w woj. pomorskim

Ślub w plenerze to świetna alternatywna dla organizacji tradycyjnego ślubu w urzędzie stanu cywilnego, czy w kościele. Takie uroczystości nie tylko wyglądają spektakularnie, ale również dają szansę na organizację uroczystości po swojemu. Gdzie jednak warto zorganizować ślub w plenerze w województwie pomorskim? Jak zmierzyć się z formalnościami? To pytania, na które odpowiadamy w poniższym tekście. Zachęcamy do krótkiej lektury!

Ślub w plenerze w woj. pomorskim – rekomendowane miejsca

Pomorskie daje nam naprawdę sporo możliwości na organizację ceremonii zaślubin pod chmurką. Jedną z ciekawszych opcji może okazać się wybór Cegielnia Rzucewo, ponieważ daje możliwość ślubu nad morzem i to bezpośrednio na plaży, jak również zapewnia organizację wesela do 200 osób. Godnym uwagi miejscem jest również Chata pod Sokołem, czyli rustykalna stodoła znajdująca się w otoczeniu malowniczego lasu. Panuje tutaj iście sielski klimat, a szeroka przestrzeń sprawia, że z powodzeniem będzie można zorganizować też plenerowy ślub.

Kalinówka jest położna w centrum Gdańska, a mimo to nie przyjdzie nam się zmierzyć z miejskim ruchem. Jest tutaj bardzo spokojnie, klimatycznie i zielono. To idealny wybór na kameralny ślub i wesele do 100 osób. Planując ślub w plenerze na Pomorzu, warto mieć też na uwadze Wodny Świat Ostrzyce. To piękny kompleks, który zlokalizowany jest na Kaszubach. Wszechobecna woda i ogromna przestrzeń sprawia, że można zaplanować naprawdę cudną ceremonię zaślubin, ale nie tylko. Wodny Świat Ostrzyce zapewnia też możliwość organizacji wesela w plenerze i to przez cały rok.

Ślub w plenerze w woj. pomorskim – formalności

Najłatwiej będzie załatwić formalności związane ze ślubem cywilnym, ponieważ urzędy na przestrzeni ostatnich lat bardzo się zmieniły i teraz ślubu udzielane są także poza gmachem USC. Wystarczy zatem zgłosić się do odpowiedniego urzędu, złożyć wniosek wraz z wymaganymi dokumentami, a następnie uiścić opłatę, by ślub odbył się w wybranym miejscu. Więcej problemów czeka tych, którzy postawią na ślub kościelny, ponieważ prawo kanoniczne jasno mówi, że może być udzielony tylko w uświęconym miejscu, a więc w kościele, czy kapliczce.

Pamiętaj by na swój piękny ślub w plenerze na Pomorzu zatrudnić lokalnego profesjonalistę jak In Re – fotografia ślubna Gdańsk, którzy należycie udokumentują Twój wyjątkowy dzień!