Co zrobić, by fotograficzna sesja narzeczeńska w Monachium była udana?

sesja narzeczeńska w Monachium Niemcy

Okres narzeczeństwa to dla przyszłej pary młodej wyjątkowy czas. Przygotowania  ślubne, pierwsze ważne wspólne decyzje – to wszystko nierzadko wiąże się ze stresem.  Zafundowanie sobie sesji narzeczeńskiej rozluźnia atmosferę i pozostawia pamiątkę na  całe życie. 

Dlaczego warto zrobić sesję narzeczeńską w Monachium? 

Sesja narzeczeńska to wyjątkowa pamiątka dla przyszłych nowożeńców. Może mieć też  wiele zastosowań. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej możecie wykorzystać nie tylko do mediów  społecznościowych, ale też do stworzenia albumu dla rodziców, prezentacji wyświetlanej na  weselu, a nawet do zaproszeń ślubnych czy upominków dla gości. 

Na sesję narzeczeńską spotykacie z fotografem w ulubionych miejscach, ubrani w wygodne  dla Was ubrania, a pierwsze skrzypce grają Wasze emocje, nie wygląd sukni czy ułożenie  krawata. Jesteście bardziej rozluźnieni, macie czas na rozmowy z fotografem (przy okazji  poznajecie się bliżej przed fotoreportażem ślubnym). 

A może warto skorzystać z okazji i wyjechać na kilka dni, by zdjęcia powstały w innym  miejscu niż w Polsce? 

Stolica Bawarii jest doskonałym miejscem na spędzenie krótkiego urlopu i przy okazji  zrobienie sesji zdjęciowej. Malownicze widoki nadadzą wyjątkowego charakteru Waszym  kadrom. Mile spędzicie czas nie tylko podczas sesji, ale i w okolicznych restauracjach,  parkach czy muzeach. 

Pärchen bilder ideen – kilka pomysłów na zdjęcia 

Stare Miasto (czyli Altstadt) kryje wiele ciekawych miejscówek, gdzie powstaną osobliwe  kadry. Weźcie pod uwagę taras widokowy na Ratuszu – widoki stamtąd są niezwykłe!  Podobnie z wieży kościoła św. Piotra, najstarszej świątyni w Monachium. Jednak na wieży  jest niewiele miejsca dla turystów, dlatego w grę wchodzi zaledwie kilka szybkich zdjęć.  Mimo to – naprawdę warto! W pogodny dzień możecie dostrzec zarys Alp. 

Centrum Monachium to również liczne muzea i kościoły, zatem jeśli lubicie taki klimat – znajdziecie coś dla siebie. W większości miejsc przydałoby się pozwolenie, jednak nie  musicie przecież wchodzić do środka, zewnątrz budynki wyglądają okazale i stanowią  wyjątkowe tło do Waszej narzeczeńskiej historii. 

Dla tych, którzy wolą zdjęcia w naturalnej scenerii, polecamy Ogród Angielski (The  Englischer Garten) – jeden z największych parków miejskich w Europie, usytuowany w  samym sercu Monachium. Przez park przepływa rzeka Izara, na której można popływać np.  na desce. Podczas spaceru można zauważyć, jak wiele par umawia się tutaj na randki, dlatego  to świetne miejsce na pamiątkowe zdjęcia.

Nie można zapominać, że jesteśmy w Monachium, gdzie ludzie z całego świata zjeżdżają się  na Oktobertfest. Choć święto piwa na taką skalę odbywa się raz w roku, złoty trunek jest  niejako symbolem miasta, a świadczą o tym liczne ogródki i hale piwne, gdzie można się  spotkać i razem delektować. 

Jeżeli oboje lubicie piwo, polecamy wybrać się do ogródka piwnego, np. przy Chińskiej  Wieży (Chinesischer Turm) w Ogrodzie Angielskim. Dobra zabawa to podstawa udanych  zdjęć, więc może zimne piwko pozwoli Wam się rozluźnić, jeśli nie lubicie być przed  obiektywem? 

Mówiąc o Monachium nie można nie wspomnieć o dwóch miejscach dla miłośników sportu.  Mowa oczywiście o Parku Olimpijskim oraz stadionie Bayernu Monachium – Alianz  Arenie. Park Olimpijski został stworzony na potrzeby Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku,  dziś jest to ośrodek otwarty dla mieszkańców i turystów. Szczególnie godna uwagi dla Was  może być Wieża Olimpijska, na której szczycie znajduje się restauracja, która w ciągu  godziny obraca się o 360 stopni. 

Z kolei, jeśli kibicujecie Bayernowi Monachium, to chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego  warto wybrać się na ich stadion. Takich emocji jak tam, nie przeżyjecie przed telewizorem! 

Fani motoryzacji na pewno wiedzą, że Monachium to „rodzime” miasto słynnej na cały świat  marki BMW. Do największych atrakcji można zaliczyć wielką halę wystawową, w której  można podziwiać najnowsze modele nie tylko BMW, ale też Rolls Royce’a czy Mini  Coopera; oraz Muzeum BMW. Na miejscu można umówić się na jazdę próbną, co może być  ciekawym pomysłem na kilka kadrów dla narzeczeństwa. 

Sesja narzeczeńska może być niesamowitą przygodą. Szczególnie, jeśli zdecydujecie się na  coś specjalnego, np. wyjazd do Monachium. Spacerując uliczkami Altstadt czy korzystając z  atrakcji Parku Olimpijskiego zapełnicie Wasz album pięknymi zdjęciami i tym samym  niezapomnianymi chwilami.