reklama online dla fotografa

marketing i reklama dl afotografa

Każdy szanujący się fotograf posiada szereg reklam, które opisują jego działalność. Tak jak stare powiedzenie mówi – „Reklama dźwignią handlu”, tak im więcej w marketing zainwestujemy tym więcej zarobimy.

Gdzie najlepiej się ogłaszać ?

Reklamy w gazetach to już przeżytek tak samo jak do „lamusa” poszły reklamy w lokalnych telewizjach. Wszystkie te źródła komunikacyjno-informacyjne nie są już za często używane przez społeczeństwo. W dniu dzisiejszym brylują media społecznościowe typu : Instagram, Facebook czy Twitter. Dziennie średnio spędzamy około trzech godzin w sieci, więc jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś natknie się na naszą reklamę w internecie, niż w telewizji czy gazecie.

Dobrym sposobem na ogłaszanie się jest wykupowanie reklam na różnych popularnych stronach internetowych typu : Pudelek, Wirtualna Polska czy też Onet albo witrynach tematycznych np. portal branży kreatywnej. Następnym dobrym sposobem marketingu w sieci jest wykupienie reklamy u znanego influencera, który posiada kilkadziesiąt tysięcy obserwujących na swoim koncie. Ostatnią ale równie dobrą metodą jest stworzenie swojego portfolio z najlepszymi zdjęciami i wysyłanie je do agencji fotograficznych lub udostępnianie na różnych forach tematycznych.

Ile trzeba zainwestować ?

Abonament miesięczny na reklamę na stronie Wirtualna Polska wynosi w granicach  200 zł i gwarantuję zasięg do około 5000 osób miesięcznie. Reklama na Instagramie czy Facebooku to koszt około 20 dolarów, zaś ogłoszenie się u jakiegoś influencera jest uzależniona od ilości jego followersów i rozpoznawalności, aczkolwiek średnio kosztuje 500 zł. Jeżeli nie posiadamy takich pieniędzy możemy wysłać swoje portfolio do jednej z firm czy agencji, ponieważ jest to zupełnie darmowe.

Dla kreatywnych!

Jeśli nie zainteresowała Cię żadna z powyższych opcji, a jesteś z typu osób ambitnych i kreatywnych, polecam Ci założyć swój własny Fanpage na Facebooku lub konto na Instagramie na którym będziesz publikować swoje zdjęcia. Kwestią czasu będzie dostrzeżenie twojego talentu i ciężko włożonej pracy !