Jak zorganizować eleganckie wesele w pałacu lub zamku w stylu glamour?

elegancki zamek na wesele w stylu glamour

Pragniecie by Wasz ślub przeszedł do historii? Interesuje Wad wesele w stylu glamour, ale nie wiecie, jak je zorganizować? W poniższym tekście znajdziecie kilka wskazówek. Zachęcamy do krótkiej lektury!

Wesele w stylu glamour, czyli jakie?

Zanim zabierzemy się za kwestie organizacyjne, warto ustalić, co skrywa się pod pojęciem wesela w stylu glamour. Termin stylu glamour przewija się bardzo często, tylko co on właściwie oznacza?  Co skrywa się pod organizacją wesele w tym stylu? Glamour według słownika oznacza splendor, wspaniałości i przepych.

W przypadku organizacji wesela w stylu glamour mamy do czynienia z weselem eleganckim, pełnym szyku, luksusu i wspaniałości. Cechami charakterystycznymi stylu glamour jest złoto, wytworność oraz błysk, których nie może zabraknąć w samym miejscu ślubu, jak i dekoracjach, czy ślubnych stylizacjach Młodej Pary. Dlatego właśnie idealnym miejscem na wesele w stylu glamour jest zamek lub pałac.

Organizacja wesele w stylu glamour

Jako elegancka sala na wesele w stylu glamour idealnie sprawdzi się zarówno zamek, jak i pałac, wiec każdy z nas może sam zdecydować, gdzie ostatecznie odbędzie się przyjęcie weselne. Na szczęście w Polsce, a szczególnie w województwie mazowieckim oraz okolicach Warszawy mamy szeroki wybór eleganckich pałaców, zamków oraz dworków w stylu glsamour.

Na pewno więcej uwagi będziemy musieli poświęcić dekoracjom, ponieważ w stylu glamour detale odgrywają najważniejszą rolę. Na weselu w stylu glamour nie może zabraknąć błysku i blasku, więc wszystko, co święcące, błyszczące sprawdzi się tutaj idealnie.

Warte uwagi zatem są złote, srebrne oraz kryształowe dekoracje. Powinni one się pojawić zarówno jako elementy dekoracyjne sali, jak i stołów. W tym celu warto pomyśleć o wykorzystaniu kryształowych świeczników, wyjątkowej zastawy stołowej oraz elemenów, które wpasują się w panujący klimat.

Organizując wesele w stylu glamour, nie możemy też zapomnieć o kwiatach, w szczególności powinniśmy zainteresować się różami, liliami, storczykami oraz hortensjami. Im będzie ich więcej, tym lepiej. Oczywiście wesele nie może się obejść bez muzyki, więc powinniśmy poszukać zespołu weselnego, który będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom oraz wkomponuje się w klimat wesela.