Jak wybrać ślubnych usługodawców, by wesele było udane?

Każda Para Młoda marzy o tym, by ich ślub był jak z bajki. Aby tak się stało, niezbędne jest zatrudnienie co najmniej kilku osób, które pomogą Wam spełnić to marzenie. Podpowiadam, na co zwrócić uwagę, by nie żałować wyboru ślubnych usługodawców.

Czy wynajęcie ślubnych podwykonawców jest konieczne?

Oczywiście wiele spraw związanych z Waszym weselem nie wymaga zatrudniania specjalistów. Jeśli macie głowy pełne ciekawych pomysłów możecie własnoręcznie udekorować kościół, zrobić słodki stół czy uszyć stroje. Niestety nie wszystko uda Wam się zrobić samodzielnie. Z pewnością nie będziecie w stanie wykonać pracy fotografa, kamerzysty czy zespołu muzycznego. Dodatkowe atrakcje weselne również wymagają obsługi przez profesjonalistów.   Koszt wynajęcia zespołu muzycznego czy kamerzysty to wydatek rzędu nawet 10 000 zł. Zanim więc rozpoczniecie poszukiwania podwykonawców, musicie zastanowić się, ile pieniędzy jesteście w stanie poświęcić na konkretne usługi.

Przeglądanie ofert ślubnych podwykonawców

Na początek zapoznajcie się z cennikami interesujących Was firm. Pozwoli Wam to zawęzić poszukiwania i uniknąć zbędnych telefonów. Zwracajcie uwagę na portfolio dostępne na stronach internetowych interesujących Was firm. Umożliwi Wam to zapoznanie się z efektami pracy fotografa czy kamerzysty. Przy okazji możecie też zapoznać się z opiniami osób, które skorzystały z oferty danego usługodawcy. Nie jest to jednak najlepszym wyznacznikiem, ponieważ wiele firm płaci przypadkowym osobom za napisanie pochlebnych opinii w Internecie. O opinię lepiej zapytać znajomych, którzy faktycznie skorzystali z konkretnych usług.

Spotkanie z usługodawcą ślubnym

Jeśli zainteresowała Was oferta konkretnego usługodawcy, nadszedł czas na to, by spotkać się z nim osobiście. Spotkanie na żywo to doskonała okazja do zadawania pytań i negocjowania cen. Podczas rozmowy możecie zapoznać się z portfolio usługodawców lub w przypadku usług związanych z jedzeniem dokonać degustacji.   Niezwykle ważne jest to, czy poczujecie zaufanie i sympatię do osób, z którymi się spotkacie. Oczywiście to nie jest tak, że osoba zajmująca się upieczeniem tortu musi wzbudzić Waszą sympatię. Ale zespół, który będzie zabawiał Waszych gości przez całą noc, powinien złapać z Wami nić porozumienia.

Podpisanie umowy

Nie decydujcie się na podjęcie współpracy bez umowy. To właśnie umowa jest zabezpieczeniem zarówno dla Was, jak i dla usługodawcy. To w niej określacie swoje wymagania oraz informacje dotyczące, chociażby wynagrodzenia. Jeśli umowa wzbudza Wasze wątpliwości, koniecznie pytajcie o wszystko przed jej podpisaniem.