Jak robić zdjęcia ślubne w kościele?

zdjęcie ślubne w kościele

Jak robić zdjęcia ślubne w kościele? Jak bezproblemowo przebrnąć przez robienie zdjęć w czasie ceremonii zaślubin w kościele? To pytania, które pojawiają się bardzo często w wyszukiwarce internetowej i nie ma co się dziwić, ponieważ kościół to dość specyficzne miejsce. Jednak istnieje kilka kwestii, o których warto pamiętać, a robienie zdjęć ślubnych nawet w kościele nie będzie stanowić żadnego wyzwania. O czym dokładnie mowa? Odpowiadamy!

Trzeba zawsze przestrzegać zasad obowiązujących w danym kościele

Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, że w każdym kościele obowiązują pewne zasady, które najpierw trzeba poznać, a następnie ich przestrzegać, bo to może być nasze ostatnie pozwolenie na robienie zdjęć w danym miejscu. Nikt z nas nie chciałby doświadczyć spięcia z księdzem, więc lepiej mieć to na uwadze i wcześniej dopytać o wszystkie zasady obowiązujące w kościele.

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również uczestnictwo w specjalnym kursie liturgicznym, ponieważ to właśnie na nim można poznać zasady robienia zdjęć w kościele. Do tego musimy liczyć się z tym, że ksiądz może wymagać od nas uprawnień i pozwolenia do robienia zdjęć w czasie ceremonii zaślubin. Dlatego lepiej wcześniej je wyrobić, bo nie może dojść do sytuacji, w której młoda para pozostanie bez fotografa w tak ważnej chwili.

Staramy się uchwycić wszystkie najważniejsze momenty ceremonii

Ceremonia zaślubin w kościele jest niezwykle ważna dla młodej pary, więc warto zadbać o to, by wszystkie najważniejsze momenty zostały uchwycone na zdjęciach. Mowa tutaj oczywiście o samym przejściu wraz z księdzem do ołtarza, symbolicznym nakładaniu obrączek, pierwszym pocałunku, czy nawet o składaniu przysięgi małżeńskiej. Jednak warto też zadbać o to, by uchwycić nie tylko same momenty, ale również uczucia, które towarzyszą w tym czasie młodym, jak i wszystkim, którzy towarzyszą im tego dnia.

Nie zapominajmy o dostosowaniu sprzętu do warunków pracy

W kościele fotograf ślubny musi pracować przy sztucznym oświetleniu, więc jeśli chcemy zapewnić młodej parze piękne zdjęcia, to nie możemy zapomnieć o dostosowaniu sprzętu do warunków pracy. Na pewno zadanie ułatwią nam odpowiednie obiektywy, więc warto zabrać je ze sobą.