Rosyjscy przedstawiciele fotografii aktu kobiecego

Akt kobiecy pojawia się nie tylko w rzeźbie, czy malarstwie. Już od dawna możemy zaważyć, że akt kobiecy to także fotografia. Wśród licznych przedstawicieli tego rodzaju fotografii można znaleźć kilku Rosjan. O kim dokładnie mowa? Zajrzyj do naszego tekstu, a zyskasz wiele cennych informacji!

Fotografia aktu kobiecego w Rosji ma swój specyficzny, niepowtarzalny styl. Warto poznać kilku przedstawicieli tego nurtu artystycznego.

Anastasiy Mikhaylov

Z pewnością w historii aktu kobiecego zapisał się Anastasiy Mikhaylov – rosyjski fotograf, który urodził się w Polsce w 1966 roku. Studiował on w Instytucje Kinematografii w Moskwie. Gdy skończył studia, to pracował jako kamerzysta dla wielu zagranicznych firm. I tak Anastasiy Mikhaylov swoich sił próbował w firmach  telewizyjnych, tworząc filmy dokumentalne i programy telewizyjne, ale nie tylko.

Warto też wspomnieć, że później pracował jako dyrektor fotografii (DOP) dla kilku programów telewizyjnych na rosyjskich kanałach telewizyjnych. Wówczas pracował przy robeniu seraili telewizyjnych, klipów muzycznych, reklam, czy nawet przy filmach.
Obecnie nadal pracuje w branży kinowej i telewizyjnej w dziedzinie reklamy komercyjnej i sprawuje stanowiko dyrektora fotografii (DOP). Mimo tego nie poprzestał na tym, bo jego pasja do malarstwa zaprowadziła go do fotografii.

Można nawet śmiało stwierdzić, że to właśnie pasja sprawi, że kategoria fotografia aktu kobiecego rosja kojarzy się właśnie z Mikhaylovem. Najbardziej lubi czarno białe obrazy, więc właśnie takich aktów i portretów w jego wykonaniu można znaleźć najwięcej. Jego prace zostały docenione w branży, co mogą potwierdzić liczne udziały w wystawach, publikacje w książkach, czy nawet w czasopismach fotograficznych.

Andrey Razoomovsky

Innym, również cenionym fotografem jest Andrey Razoomovsky. Pochodzi z Tuły i swoją popularność także zawdzięcza skąpo odzianym kobietom sfotografowanych w stylu pin-up, czy aktom. Jednak na jego fotografiach można zobaczyć nie tylko nagie kobiety, ale również w bardzo zmysłowych strojach. Często modelki pozują w gorsetach, sukienkach, bieliźnie, czy kostiumach kąpielowych.

Sergiej

Fotograf o pseudonimie Sergiej również pochodzi z Rosji. W przeciwieństwie do Andreya Razoomovsky’ego postanowił całą swoją twórczość skupić na akcie. Choć jego zdjęcia są odważne i prowokacyjne, to trzeba przyznać, że nie epatują erotyzmem.

Dlatego nic dziwnego, że jego prace zostały tak bardzo dobrze przyjęte w branży. Jak się okazuje, przedmiotem fotografii Sergieja są głównie kobiety i szeroko pojęta kobiecość, wiec możemy być pewni, że na zdjęciach pojawi się nie tylko ich piękno, ale również zobaczymy emocje, czy uczucia, które często zostały ujęte z bardzo ciekawy sposób.

W jego pracach widać precyzję, co oznacza, że każdy akt, który wykonuje Sergiej jest dokładnie zaplanowany. Nie ma tutaj miejsc na żadne pomyłki. Dopracowany jest nawet najdrobniejszy detal. To z jednej strony może dziwić, ponieważ większość aktów skupia się na sprawach seksualnych, ale u Sergieja tego nie zobaczymy. Tajemnicze akty mają skupiać na detalach, a główną rolę grają zawsze symbole, fragmenty, faktury, czy kształty.