Elopement – kameralny ślub we dwoje

elopement

Coraz więcej par rezygnuje z tradycyjnego ślubu, a na jego miejsce wybiera ślub w stylu elopement. Co tak naprawdę  oznacza taki ślub? Jak wygląda ślub w stylu elopement? Czy jest to rozwiązanie dla nas? Sprawdzamy!

Ślub w stylu elopement – o czym mowa?

Z języka angielskiego „elopement” oznacza ucieczkę i można śmiało powiedzieć, że o to właśnie chodzi w ślubie w stylu elopement. Młoda Para pragnie uciec od tłumów, tradycji, wymuszonego zapraszania osób, które tak naprawdę wcale nie są im bliskie, ale nie mogą ich pominąć, bo dziadkowie, czy rodzice będą niepocieszeni.

Ślub w stylu elopement pozwala uciec od tych wszystkich przygotowań oraz stresu, który towarzyszy tradycyjnym ceremoniom zaślub w Polsce. Młoda Para może w końcu wziąć taki ślub, jaki chce, kameralny i wolny od hucznego i kosztownego przyjęcia.

Jak wygląda ślub w stylu elopement?

Największa różnica między tradycyjnym ślubem a tym w stylu elopement widoczna jest w ilości gości. Na ślubie kameralnym obecni są tylko zakochani i ewentualnie świadkowie. Co ciekawe ślub kameralny wcale nie oznacza, że uroczystość musi być nudna.

Skoro nie organizujemy drogiego i wystawnego przyjęcia, to zaoszczędzone środki możemy przeznaczyć na organizację ślubu w jakimś urokliwym zakątku świata. Bardzo popularnym kierunkiem na organizację kameralnego ślubu jest Toskania, Cypr, Rodos, jak i Barcelona. Oraz przeznaczyć większe środki na suknię, bukiet czy dobrego fotografa ślubnego który uwieczni elopement takiego jak Natalia Kontraktewicz – fotografka doświadczona w elopementach.

Kameralny ślub – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, dlaczego to właśnie kameralny ślub wzbudza coraz większe zainteresowanie? Powodów jest całkiem sporo. Przede wszystkim kameralny ślub pozwala spędzić ten wyjątkowy dzień tylko w gronie najbliższych. Nie musimy zmagać się z dużą ilością przygotowań, a więc zaoszczędzamy sobie dużo czasu i nerwów.

Poza tym kameralna uroczystość również dostarcza wielu wrażeń i emocji, zwłaszcza gdy jest organizowana w jakimś urokliwym miejscu. Jeśli do tego dorzucimy oszczędności, jakie generują kameralne uroczystości, to szybko może okazać się, że właśnie ślub w stylu elopement jest o wiele lepszym wyborem niż tradycyjne wesele.